2 860 ₴
ПОСМОТРИТЕ ВИДЕО ОБЗОР ЧАСОВ:
Часы для дайвинга ADDIESDIVE 41MM 20ATM(200M) (В СТИЛЕ ROLEX SUBMARINER) JAPAN QUARTZ MIYOTA 8115
MY-H3-2QZ
Product parameters Movement type: quartz movement
Movement model: Miyota 2115, Japan
Movement function: 3-pin/calendar, Japanese original battery, long battery life of 4 years
Battery model: SR626SW
Case material: 316L stainless steel
Case process: wire drawing + polishing
Bottom cover material: 316L stainless steel
Bottom cover type: screw-in solid bottom cover
Case diameter: 41mm (excluding head)
Case length: 48mm (total length from top to bottom)
Shell thickness: 13mm (including lens and bottom cover)
Case ear position: 20mm (the position where the case and the strap are connected)
Watch weight: 163g (including steel strap)
Watch length: 228mm (total watch length/circumference)
Strap material: stainless steel / rubber strap / nylon
Table mirror material: mineral glass
Table mirror type: convex crystal mineral glass
Mirror mirror coating: anti-glare blue coating
Mirror size: 30.5*2.5mm (diameter * thickness)
Crown type: screw-in screw crown
Crown size: 7.00mm (diameter)
Bezel material: ceramic
Baffle function: one-way rotation
Luminous bezel: 240,000 / KG Swiss BGW9 super luminous powder, blue light
Frame size: 37.98 * 30.60 * 2.00mm (outer diameter * inner diameter * thickness)
Surface color: black/green/blue
Surface luminescence: 240,000 / KG Swiss BGW9 super luminous powder, green light
Surface size: 29.50 * 29.00 * 29.00 * 0.4mm (line hole * surface diameter * opening surface * thickness)
Hand craft: polished and electroplated white steel C3 with green luminous
Dial Luminous: 240,000 / KG Swiss C3 super bright powder, glowing green
Hand size: 7*11*11 (hour hand * minute hand * second hand length)
Waterproof rating: 200 meters waterproof/diving [can wash hands, swim, dive, meet all daily waterproof requirements]
Exhaust valve: none
Warranty period: three years free warranty
Packaging standard: professional waterproof plastic box packaging
ADDIESDIVE H3-series keeps the classic, but has become more sport-stylish after the improvement of our designers.
| Основные | |
|---|---|
| Производитель | Seiko |
| Страна производитель | Китай |
| Пол | Мужской |
| Тип | Дайверские |
| Тип механизма | Кварцевый Miyota |
| Источник питания | Батарейка |
| Циферблат | Аналоговый (Стрелочный) |
| Индикация | Метки (без цифр) |
| Формат времени | 12 часов |
| Стекло | Сапфировое стекло |
| Форма | Круглая |
| Материал | Нержавеющая сталь |
| Браслет/Ремешок | Стальной |
| Класс влагозащиты | WR 200 м (20 атм) |
| Цвет корпуса | Серебристый |
| Цвет циферблата | Зеленый |
| Цепочка | Да |
| Цвет браслета/ремешка | Стальной |
| Гарантийный срок | 6 мес |
| Состояние | Новое |
| Дополнительные характеристики | |
| Секундная стрелка | Центральная |
| Антибликовое покрытие стекла | Да |
| Функции даты/календаря | Индикация даты |
| Дополнительные функции | Подсветка стрелок |
| Габаритные размеры | |
| Диаметр | 41 мм |
| Толщина | 13 мм |
| Общая длина | 21 мм |
| Вес | 148 г |